IsfahanIsfahanTehranShiraz 9:300-17:30 0910 088 88 31 9:00-18:00 0910 088 88 32 10:00-17:30 0917 816 20 01
info [at] ParsonicDoor.com
استاندارد جهانی
ISO 9001
مورد اعتماد
۱۵,۰۰۰ مشتری
رتبه اول تولید درب اتوماتیک
در جلب رضایت مشتریان
تماس فوری
درب اتوماتیک پارسونیک > وبلاگ > درب های اتوماتیک پارسونیک > نکاتی در مورد باطری درب اتوماتیک
باطری درب اتوماتیک

با تولید درب های اتوماتیک دیگر دردسرها و سختی هایی که پیش از این هنگام استفاده از درب های قدیمی وجود داشت از بین رفت و عبور و مرور به خصوص در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد بسیار راحت تر شد. مزایای بسیار درب هایبرقی باعث شد تا ما امروزه شاهد استفاده گسترده آن ها در اغلب مکان ها باشیم. یکی از بهترین مزیت های این درب ها قابلیت کار کردن ها در شرایطی است که برق قطع می شود. این کار توسط باطری های مخصوصی انجام می شود که عملیات باز و بسته شدن درب ها را ممکن می کنند. توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با باطری درب اتوماتیک و نکات مربوط به آن در این مقاله از پارسونیک با ما همراه باشید.

باطری درب اتوماتیک چیست؟

باطری درب اتوماتیک به عنوان یک منبع تغذیه برای درب ها به حساب می آید که با نام UPS نیز معروف هستند. این باتری ها ساختاری شبیه به یک جعبه دارند که در داخل آن دو عدد باطری کوچک و یک برد مخصوص قرار گرفته است. طراحی آن ها به گونه ای است که با قطع شدن برق اصلی و قرار گرفتن باتری در مدار دستگاه، نیروی لازم برای به کار انداختن موتور و باز و بسته شدن درب ها تامین می شود.
بدون وجود این باطری ها باز و بسته کردن درب ها در شرایط بی برقی کاری دشوار خواهد بود. به طور کلی در موتورهای ساید DC درب های اتوماتیک یک پک کامل شامل باتری و برد مخصوص وجود دارد؛ اما در موتورهای ساید AC خبری از باطری نیست. البته وجود خلاص کن در موتورهای ساید باعث می شود تا در هنگام قطع برق بتوان به صورت دستی درب ها را باز و بسته کرد.

انواع باتری های درب برقی

باطری های درب برقی در سه مدل زیر وجود دارند که بسته به محل موردنظر و نیاز مشتری می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد:

باطری آنلاین

باطری های آنلاین در حالت همیشه فعال هستند و با قطع شدن برق خیلی سریع وارد عمل می شوند. این نوع باتری برق ورودی را از AC به DC تبدیل می کند و در خروجی عملیات عکس این تبدیل یعنی از DC به AC انجام می شود. عملکرد آن ها به گونه ای است که شما هیچ گاه متوجه نخواهید شد که برق قطع شده است.

باتری آفلاین

باطری های آفلاین در هنگام وصل بودن برق، نیروی خود را تامین می کنند و با قطع شدن برق این نیرو به مدار وارد شده و انرژی موردنیاز موتور فراهم خواهد شد.

باطری لاین اینتر اکتیو

این باطری شبیه به باتری های آفلاین است، زیرا نیروی خود را از برق شهری می گیرد و تنها در وجود ترانس با باطری آفلاین تفاوت دارد. وجود ترانس در باطری های لاین اینتر اکتیو باعث مدیریت تغییر ولتاژ برق می شود. این یعنی در حالت خارج شدن ولتاژ برق شهری از وضعیت نرمال با سوئیچ شدن روی باطری، برق موتور تامین می شود. این کار از وارد شدن آسیب به موتور درب اتوماتیک جلوگیری می کند. البته عملیات سوئیچ شدن خیلی سریع اتفاق می افتد به طوری که شما متوجه آن نخواهید شد.

انواع باطری های درب اتوماتیک

نکات مهم در هنگام خرید باطری درب اتوماتیک

در هنگام خرید باطری درب برقی لازم است که به نکات زیر توجه داشته باشید:

بار مصرفی

به مقدار نیروی ذخیره شده در باتری، بار مصرفی می گویند. اگر قرار است باطری مورد نظر در تعداد زیادی دستگاه مورد استفاده قرار گیرد باید به دنبال مدلی باشید که بار بیشتری را در خود نگه می دارد تا بتواند نیروی بیشتری را برای دستگاه ها در زمان قطع شدن برق تامین کند.

بهره وری انرژی

باتری هایی که دارای قابلیت بهره وری انرژی هستند می توانند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شوند. به غیر از کمک به کاهش مصرف برق، این باطری ها می توانند از نوسانات شدید برق نیز جلوگیری کنند.

قیمت باطری

برای درب اتوماتیک خود به دنبال باتری هایی باشید که بسته به انتظارات شما دارای کیفیت بالایی باشند. قیمت باتری بر اساس کیفیتی که دارد و امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد تعیین می شود. این باطری ها در مدل های ایرانی و خارجی نیز وجود دارند. حتما در هنگام خرید باتری به اصل بودن آن دقت کنید؛ زیرا باتری های فیک علاوه بر نامرغوب بودن باعث صدمه زدن به دیگر تجهیزات درب های اتوماتیک می شوند.

خدمات پس از فروش

برای خرید باطری درب اتوماتیک حتما به سراغ شرکت های بروید که محصولات خود را گارانتی می کنند و با خدمات پس از فروش در اختیار شما قرار می دهند. درصورت بروز هر مشکلی در باطری های دارای گارانتی، کارشناسان شرکت برای تعویض یا تعمیر آن اقدام خواهند کرد.

زمان بک آپ

زمان بک آپ یعنی مدتی که باطری در شرایط قطع برق از دستگاه پشتیبانی می کند. این مدت زمان بستگی به انتظارات شما دارد برای مثال شما قصد دارید از باتری هم برای درب برقی و هم دوربین های مدار بسته خود استفاده کنید.

جمع بندی

درست است که درب های اتوماتیک عملیات باز و بسته کردن و رفت و آمد را برای ما بسیار راحت کرده اند؛ اما این راحتی باید در شرایط قطعی برق نیز وجود داشته باشد. برای این منظور از باطری های مخصوصی استفاده می کنند که نیروی لازم برای به کار انداختن موتور درب های اتوماتیک را در مدت زمان نبود برق تامین می کنند. باطری درب اتوماتیک انواع مختلفی دارد که ما در بالا آن ها را معرفی کردیم و لازم است تا شما در هنگام خرید آن نکات ذکر شده را درنظر داشته باشید تا بهترین گزینه ممکن را خریداری کنید.