IsfahanIsfahanTehranShiraz 9:300-17:30 0910 088 88 31 9:00-18:00 0910 088 88 32 10:00-17:30 0917 816 20 01
info [at] ParsonicDoor.com
استاندارد جهانی
ISO 9001
مورد اعتماد
۱۵,۰۰۰ مشتری
رتبه اول تولید درب اتوماتیک
در جلب رضایت مشتریان
تماس فوری

هنگر درب اتوماتیک چیست؟ ویژگی ها و مزایای آن

درب اتوماتیک پارسونیک > وبلاگ > درب های اتوماتیک پارسونیک > هنگر درب اتوماتیک چیست؟ ویژگی ها و مزایای آن
هنگر درب اتوماتیک

یکی از اجزای مهم هر درب برقی، غلتک و یا همان هنگر درب اتوماتیک است. در واقع یک درب اتوماتیک اجزای مختلفی مانند لت، ریل و تسمه را دارد و قطعه ای مانند هنگر ، آسان تر کردن حرکت لت ها را فراهم می کند. چنین بخشی از یک درب برقی دارای اهمیت ویژه ای خواهد بود که قابل توجه است. از این رو، در ادامه به بررسی این خواهیم پرداخت که اهمیت درب های برقی و هنگر آن چیست و چه ویژگی هایی دارد.

هنگر درب اتوماتیک چیست؟

اول از همه باید در نظر داشته باشید که درب اتوماتیک یک سیستم است که اجزای آن با کمک به یکدیگر موجب خواهند شد تا درب عملکرد متناسبی داشته باشد. در این میان عملکرد هنگر درب به این صورت است که پس از تشخیص حرکت توسط سنسورها و شروع حرکت موتور، تسمه نیز به حرکت درمی آید و لت های متصل شده به تسمه نیز جابه جا می شوند که قطعه وصل شده از تسمه به لت ها و یا همان لنگه ها هنگر درب اتوماتیک نامیده می شود. در واقع لازم به ذکر است خود هنگر درب ، شامل یک تا سه غلتک می شود که وظیفه کنترل حرکت روان درب را به عهده دارند.

آیا هنگر درب برقی در فرآیند عملکرد درب تاثیر گذار است؟

با توجه به اینکه هنگر درب در اجزای داخلی و در قسمت اصلی درب اتوماتیک جای گرفته در فرآیند عملکرد در بسیار اثرگذار خواهد بود. از طرفی، یکی از مشکلاتی که در درب های سنتی وجود داشت وجود سروصدای زیاد در آن ها بود؛ اما با وجود محل جای گیری هنگر و کار آیی آن سروصدای درب برقی به حداقل خود کاهش پیدا کرده است.

ویژگی های هنگر درب اتوماتیک

ویژگی های هنگر درب اتوماتیک

  • قطعات مختلف درب های اتوماتیک هر کدام مزایای زیادی دارند؛ به طور مثال هنگر درب اتوماتیک می تواند وزن زیادی در حدود 250 کیلوگرم را تحمل کند که این موضوع موجب می شود این قطعه تا سال ها دوام بیاورد و شما با مشکل روبه رو نشوید.
  • از مزایای دیگر هنگر درب برقی می توان به عدم آسیب پذیری در مقابل ضربات، قابلیت تنظیم میزان فاصله درب، امکان مشخص کردن ارتفاع، عدم امکان خارج شدن هنگر از ریل، متعادل سازی بار وارد شده، طراحی پیشرفته و افزایش طول عمر درب اشاره کرد.
  • با استفاده از طراحی به خصوص هنگر، حرکت در روان تر خواهد شد و درواقع شما با خرید یک درب برقی به همراه هنگر متناسب نه تنها سال ها به تعویض درب خود نیاز نخواهید داشت؛ بلکه می توانید تا مدت ها از مزایای آن بهره مند شوید.
  • با وجود این قطعه، جدا از حرکت بی سر و صدای درب امکان خوردگی کاهش می یابد.
  •  ساده و آسان بودن عملکرد این قطعه در کنار  سایر اجزای درب مورد توجه است.

جمع بندی

اگر هنگام نصب درب اتوماتیک دچار مشکل شده اید، هنگر درب اتوماتیک شما به درستی کار نمی کند و یا در شما هنگام باز و بسته شدن سر و صدای زیادی دارد، می توانید با تیم پارسونیک تماس بگیرید. در نظر داشته باشید که گروه پارسونیک تلاش می کند تا به بهترین شیوه به مشتریان خود خدمت رسانی کند. همچنین اگر سؤالاتی مربوط به تنظیم درب برقی خود دارید مشورت گرفتن از متخصصان تیم ما گزینه خوبی برای کمک به شما خواهد بود.