IsfahanIsfahanTehranShiraz 9:300-17:30 0910 088 88 31 9:00-18:00 0910 088 88 32 10:00-17:30 0917 816 20 01
info [at] ParsonicDoor.com
استاندارد جهانی
ISO 9001
مورد اعتماد
۱۵,۰۰۰ مشتری
رتبه اول تولید درب اتوماتیک
در جلب رضایت مشتریان
تماس فوری
درب اتوماتیک پارسونیک > وبلاگ > درب های اتوماتیک پارسونیک > نحوه سرویس و تعمیر درب اتوماتیک
سرویس درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک که نتیجه پیشرفت تکنولوژی در این حوزه است مزایای زیادی را به همراه خود آورده اند که از جمله آن ها می توان به رفت وآمد راحت و کنترل شده، کاهش آلودگی صوتی، افزایش امنیت و موارد بسیار دیگر اشاره کرد. این نوع درب ها در عین مزایای زیادی که دارند لازم است تا هر چند وقت یک بار سرویس شوند تا در صورت بروز مشکل، فرد متخصص قطعات مربوطه را تعویض یا تعمیر کند. اهمیت سرویس درب اتوماتیک باعث شده تا ما در ادامه در مورد روش های سرویس کردن انواع درب برقی صحبت کنیم.

انواع درب برقی

درب های اتوماتیک با توجه به کاربرد، جنس و یا نحوه عملکرد در مدل های مختلفی ساخته می شوند که نحوه سرویس کردن هرکدام به قطعات به کار رفته در ساخت آن ها بستگی دارد. به طورکلی تمام درب های برقی شامل دو بخش مکانیکی و الکتریکی می شوند که در اثر تعامل این دو بخش با یکدیگر عملیات باز و بسته شدن اتوماتیک لنگه های درب صورت می گیرد.
کاملاً بدیهی است که بعد از گذشت مدتی، قطعات به کار رفته برای درب های اتوماتیک تحت تأثیر استهلاک و عوامل مختلف قرارگرفته و آسیب می بینند یا از کار می افتند. این اتفاق ممکن است هم برای بخش مکانیکی و هم الکتریکی درب ها بیفتد. به همین علت لازم است تا در دوره هایی مشخص، درب ها سرویس شوند تا از بابت سالم بودن تمام قسمت ها مطمئن شوید. حتی انجام سرویس های دوره ای از بروز مشکلات جدی تر و افزایش هزینه های تعمیر جلوگیری می کند.

نحوه سرویس انواع درب اتوماتیک

درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ اغلب از یک یا دو لنگه تشکیل شده اند که به کمک جک برقی باز و بسته می شوند. از طریق چشمی درب فرمان های لازم از طرف مدار الکتریکی صادر می شود. برای سرویس این نوع درب اتوماتیک می توان طبق مراحل زیر اقدام کرد:

  • اولین کاری که باید انجام دهید به کنترل باتری ریموت کنترل مربوط می شود. امکان ضعیف شدن باتری یا خراب شدن دکمه های آن وجود دارد. شاید ریموت کنترل در اثر ضربه ازکارافتاده باشد.
  • در صورت خراب نبودن ریموت کنترل باید به بررسی اتصالات سیستم بپردازید. احتمال سوخته شدن فیوز مدار یا سیم کشی ها وجود دارد.
  • آسیب دیدن مدارهای داخلی چشمی در اثر نفوذ رطوبت یا گردوغبار می تواند مانع دریافت و ارسال فرمان های لازم شود.
  • جک های درب را باید کنترل کنید. شاید به دلیل وارد شدن فشار زیاد دچار ترک یا شکستگی شده باشند. همچنین لازم است تا هرچند وقت یک بار آن ها را روغن کاری کنید.
  • در مرحله بعد برای بررسی برد فرمان اقدام کنید. اگر هرکدام از قطعات داخلی برد سوخته باشند، باز و بسته شدن درب ها به درستی صورت نخواهد گرفت.
  • کثیف بودن فتوسل ها و به هم خوردن تنظیمات آن ها می تواند در عملکرد درب نیز اختلال ایجاد کند.

نحوه تعمیر درب اتوماتیک

درب اتوماتیک اسلایدینگ

درب برقی اسلایدینگ (کشویی) بر اساس تعداد لت ها می توانند یک تکه، دو تکه یا چهار تکه باشند که بر اساس نوع عملکردشان به صورت ثابت یا متحرک هستند. سرویس درب های اتوماتیک کشویی حتماً باید توسط افراد متخصص و دوره دیده انجام شود که خیلی سریع متوجه ایراد درب شده و برای تعمیر آن اقدام می کنند. البته شما خودتان نیز می توانید هر چند وقت یک بار چشمی درب را تمیز کنید؛ زیرا گاهی اوقات آلودگی آن می تواند مانع از ارسال و دریافت فرمان های لازم شود. در گام دوم از بابت نبود مانع سر راه چشمی مطمئن شوید. در برخی موارد وجود کوچک ترین مانع از بسته شدن درب ها جلوگیری می کند. اگر بعد از رفع این مسائل باز هم عملکرد درب با اختلال روبه رو بود باید از یک کارشناس بخواهید تا برای بررسی های لازم مراجعه کند.

درب کرکره برقی

برای رفع مشکل درب کرکره برقی لازم است تا ابتدا بخشی که دچار آسیب شده است را شناسایی کنید. در مرحله اول از سالم بودن ریموت کنترل و باتری آن مطمئن شوید. بعدازآن چشمی های درب را بررسی کنید تا کاملاً تمیز باشند و هیچ مانعی در مقابل آن ها نباشد. سپس به بررسی اتصالات الکتریکی درب بپردازید. گاهی اوقات تیغه ها از مسیر خود بیرون آمده و باعث می شوند تا باز و بسته شدن درب به درستی صورت نگیرد. در صورت بروز این مشکل با سروصدای زیادی هنگام حرکت درب روبه رو خواهید شد. اگر که هیچ کدام از موارد بالا رخ نداده بود موتور و برد درب دچار مشکل شده اند.

جمع بندی

تمام وسایلی که با برق کار می کنند لازم است تا هرچند وقت یک بار سرویس شوند و عملکرد آن ها موردبررسی قرار گیرد، درب های اتوماتیک نیز در این دسته قرار دارند. اگر سرویس ها به موقع انجام نشود، احتمال بروز آسیب های جدی و افزایش هزینه ها وجود خواهد داشت. ما در بالا روش های ابتدایی رفع ایرادات درب ها را معرفی کردیم که خودتان می توانید انجام دهید؛ اما بهتر است سرویس درب اتوماتیک را به افراد متخصص و کارشناس بسپارید تا در سریع ترین زمان اختلالات ممکن را تشخیص دهند و برای رفع آن ها اقدام کنند.