IsfahanIsfahanTehranShiraz 9:300-17:30 0910 088 88 31 9:00-18:00 0910 088 88 32 10:00-17:30 0917 816 20 01
info [at] ParsonicDoor.com
استاندارد جهانی
ISO 9001
مورد اعتماد
۱۵,۰۰۰ مشتری
رتبه اول تولید درب اتوماتیک
در جلب رضایت مشتریان
تماس فوری

همه چیز درباره تایمر درب اتوماتیک و تنظیمات آن

درب اتوماتیک پارسونیک > وبلاگ > درب های اتوماتیک پارسونیک > همه چیز درباره تایمر درب اتوماتیک و تنظیمات آن
تایمر درب اتوماتیک

استفاده از درب های اتوماتیک از اواخر دهه 1950 رایج شده است. درواقع، درب های برقی نه تنها راحتی را به کاربران ارائه می دهند، بلکه مزایای مختلفی مانند صرفه جویی در انرژی، امنیت و بهداشت را نیز به همراه دارند. همچنین امکاناتی مانند تنظیمات تایمر درب اتوماتیک از مواردی هستند که محبوبیت این نوع از درب ها را افزایش می دهند. با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی تنظیم تایمر درب و سایر مزایای درب های برقی بپردازیم.

عملکرد درب های برقی و مزایای آن ها

درب های اتوماتیک زمانی باز می شوند که کنترل کننده درب، سیگنال فعال سازی را توسط سنسور دریافت و موتور در را برای به حرکت درآوردن تسمه فعال می کند. درنتیجه، وقتی کسی در داخل منطقه درب شناسایی نشود، این نوع درب ها بعد از مدت زمان تعیین شده تایمر شروع به بسته شدن می کند. ازاین رو، بررسی سایر مزایا و شیوه تنظیم تایمر می تواند دید بهتری نسبت به عملکرد درب های برقی به کاربران ارائه دهد. تنظیمات درب ها برای هر نوع دربی متفاوت است به طور مثال تایمر درب کرکره برقی اکثرا برای درب های اتوماتیک پارکینگ استفاده میشود.

دسترسی

از آنجایی که درب های اتوماتیک را می توان بدون استفاده از دست باز کرد، حتی با داشتن چمدانی در دست یا حمل وسیله دیگر، راحتی و دسترسی را برای همه فراهم می کنند. بر همین اساس، درب های برقی به طور گسترده در مکان های پرتردد مانند ساختمان های تجاری، هتل ها و مراکز عمومی برای خدمت رسانی مناسب به افراد استفاده می شوند.

عدم ایجاد مانع

همان طور که اشاره شد درب های اتوماتیک خدمات منحصر به فردی را به مشتریان ارائه داده و به همه اجازه می دهند به راحتی توانایی عبور و مرور را داشته باشند؛ بنابراین، این درب ها برای اماکن عمومی مانند ایستگاه ها و دفاتر به شدت توصیه می شوند.

ذخیره انرژی

درب های اتوماتیک به طور مؤثری به صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش سالانه کمک می کنند. به طور مثال، درب ها فقط در صورت فعال شدن سنسور باز شده و به طور خودکار بسته می شوند. از طرفی آن ها همچنین از خروج گرما و ورود گردوغبار بیرونی به داخل جلوگیری می کنند.

کنترل بهداشت

درب های برقی راه حلی بهینه برای بیمارستان ها و کارخانه های مواد غذایی که در آن ها رعایت بهداشت ضروری است، ارائه می دهند. همچنین درب اتوماتیک با افزایش فشار هوای اتاق از ورود گردوغبار و آلودگی به داخل ساختمان جلوگیری می کنند که برای اتاق عمل و سایر محیط های کنترل شده مناسب تلقی می شوند.

تنظیم تایمر درب اتوماتیک

 

نحوه تنظیم تایمر درب اتوماتیک

علاوه بر تمام فاکتورهای بررسی شده، یکی دیگر از ویژگی های مثبت این درب ها امکان تنظیم تایمر درب اتوماتیک است. شما از این ویژگی می توانید در ساختمان های مختلف علی الخصوص مکان های پر رفت و آمد مانند ساختمان های تجاری و عمومی بهره ببرید. از این رو، در این بخش به بررسی دو شیوه رایج تنظیم تایمر درب اتوماتیک خواهیم پرداخت تا در صورت نیاز از آن ها بهره ببرید.

اولین روش

بر روی مدار فرمان درب های اتوماتیک دکمه های مختلفی تعبیه شده است که یکی از آن ها دکمه ای با برچسب time است. شما می توانید از این دکمه استفاده کرده و از طریق آن زمان دلخواه خود برای باز و بسته شدن درب را ثبت کنید. در این روش اول از همه شما باید تا زمانی که چراغ چشمک زن روشن شود دکمه تایم را نگه داشته و پس از روشن شدن چراغ، دکمه d را فشار دهید. پس از فشردن این دکمه، شما امکان تنظیم زمان دلخواه خود را در دست خواهید داشت، پس چند ثانیه منتظر بمانید و پس از مدت زمان دلخواه خود دوباره دکمه را فشار دهید. با انجام این روند زمان باز و بسته شدن درب مدنظر شما تنظیم خواهد شد.

دومین روش

روش دیگری که برای تنظیم تایمر درب اتوماتیک وجود دارد، استفاده از دکمه دیپ سوییچ روی مدار فرمان برای روشن کردن و یا خاموش کردن تایمر درب خواهد بود. در این شیوه شما باید برای روشن کردن تایمر، دیپ سوییچ را در حالت روش (on) قرار دهید، شایان ذکر است اگر می خواهید تایمر را خاموش کنید با قرار دادن دکمه سوییچ در حالت خاموش (off) این کار امکان پذیر خواهد بود.

جمع بندی

تیم مجرب پارسونیک همیشه آماده خدمت رسانی به مشتریان خود خواهد بود؛ بنابراین اگر پس از خرید درب اتوماتیک و انجام پروسه نصب، با تنظیم تایمر درب اتوماتیک دچار مشکل شده اید با متخصصین ماهر این تیم تماس بگیرید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.