IsfahanIsfahanTehranShiraz 9:300-17:30 0910 088 88 31 9:00-18:00 0910 088 88 32 10:00-17:30 0917 816 20 01
info [at] ParsonicDoor.com
استاندارد جهانی
ISO 9001
مورد اعتماد
۱۵,۰۰۰ مشتری
رتبه اول تولید درب اتوماتیک
در جلب رضایت مشتریان
تماس فوری

ابزارهای کنترل تردد درب اتوماتیک فروشگاهی

درب اتوماتیک پارسونیک > وبلاگ > درب های اتوماتیک پارسونیک > ابزارهای کنترل تردد درب اتوماتیک فروشگاهی
ابزارهای کنترل تردد درب اتوماتیک فروشگاهی

با سر زدن به فروشگاه های زنجیره ای، گاها متوجه یک سری علائم و موانع در رفت و آمد می شوید. در واقع این موانع همان ابزارهای کنترل تردد درب اتوماتیک فروشگاهی هستند که ضمن آسان تر کردن عبور و مرور، امنیت مشتریان را نیز فراهم می کنند. این ابزارها همان طور که امنیت را برای مشتریان افزایش می دهد، برای هر تجارتی لازم هستند. این همان سود دو سویه است که خیال هر دو طرف را راحت می کند. آشنایی با چنین ابزارهایی منجر می شود در مکان درست و جایگاه مناسب از آن ها استفاده کرد. بنابراین در ادامه مقاله این ابزارهای کنترل تردد مورد بررسی قرار می گیرند.

علت استفاده از ابزارهای کنترل تردد در فروشگاه ها

ایجاد ارزش و اعتبار فروشگاه، هدف اصلی است که سیستم های کنترل ورود و خروج فروشگاهی دنبال می کنند. آن دسته از فروشگاه هایی که به دنبال ارتقا تجارت خود هستند باید اهمیت این ابزارها را بشناسند و از آن استفاده کنند؛ در واقع تجزیه و تحلیل و بررسی امور مربوط به ابزارهای کنترل تردد درب اتوماتیک فروشگاهی از انواع بازاریابی در فروشگاه های مدرن به حساب می آیند. اینگونه بازاریابی باعث می شود محیطی جذاب تر برای مشتری ایجاد شود که برای صاحبان کسب و کار اهمیت ویژه ای خواهد داشت.
دیگر مسئله قابل بحث در هر فروشگاه بزرگ، سرقت کالاها است. این گیت های کنترل هستند که با جلوگیری از سرقت های احتمالی محصولات، ورود و خروج آن ها را کنترل می کند. گیت های تردد در مقابل درب های خروجی مستقر می شوند و با کمک گیرنده های رادیویی به محصولات فروشگاه متصل می گردند. این امنیت و رسیدگی دقیق اعتماد و رضایت مشتریان را به همراه دارد. این اعتماد اصلی ترین دلیل استفاده از ابزار کنترل تردد فروشگاهی است.

مزایای استفاده از ابزارهای کنترل تردد درب اتوماتیک فروشگاهی

مزایای ابزارهای کنترل تردد درب اتوماتیک فروشگاهی به راحتی کاربردهای گوناگون آن ها را توجیه می کند. این مزایا عبارتند از:

ایجاد امنیت در فروشگاه

مهم ترین مزایایی که یک کنترل تردد ایجاد می کند، امنیت است. در واقع این ابزار در انواع درب اتوماتیک وظیفه دارند افراد را به سمت خاصی از ورودی دروازه هدایت کنند. با کمک این ابزار است که نیروهای امنیتی یک مجموعه نیز به راحتی و با تمرکز بیشتری از مجموعه محافظت خواهند کرد.

برقراری نظم و انضباط در فروشگاه ها

ابزارهای کنترل تردد در درب اتوماتیک فروشگاهی با هدایت جمعیت باعث برقراری نظم و انضباط می شوند. هم چنين می توان از آن ها برای حضور و غیاب پرسنل و نظم بخشیدن به ورود و خروج آن ها استفاده کرد.

کنترل ورود و خروج به صورت اختصاصی

برخی از فروشگاه ها اجناس گران بهایی دارند و به همین دلیل است که به امنیت بالایی احتیاج پیدا می کنند. به همین دلیل است که افراد باید از طریق دستگاه های کنترل تردد از گیت های کنترل ورود و خروج عبور و تاییدیه دریافت کنند. بنابراین این ابزارها ورود برخی افراد را مجاز و دیگر افراد غیر مجار را ممنوع کرده است.

مزایای ابزارهای کنترل تردد درب اتوماتیک فروشگاهی

کارکرد ابزارهای کنترل تردد درب برقی فروشگاهی

یکی از دستگاه های کنترل تردد که دارای چند رله است و بعد از تشخیص مجاز بودن افراد به قفل برقی برای باز شدن درب دستور می دهد، اکسس کنترل است. از این دستگاه در جهت فرمان به جک پارکینگی و درب های برقی مناسب خواهد بود. این دستگاه با اتصال به شبکه امکان گزارش گیری ترددهای روزانه فراهم کرده تا حضور و غیاب افراد و کارکنان ثبت و مورد بررسی قرار گیرد. علاوه بر این ها ابزارهای کنترل تردد با کمک گیرنده های رادیویی به محصولات فروشگاه متصل هستند و در صورت خروج غیر قانونی کالاها از فروشگاه هشدار داده و اجازه خروج نمی دهند.

انواع گیت های تردد

گیت های تردد به عنوان ابزارهای کنترل رفت و آمد در فروشگاه، با توجه به عملکردی که دارند در انواع مختلفی تولید و عرضه می گردند. انواع این گیت ها عبارتند از:

دو لنگه لولایی

گیت های دو لنگه لولایی همان طور که پیدا است بر روی لولا با سرعت بالایی باز و بسته می شوند. در این درب ها عبور افراد با تعدادی سنسور خطی تشخیص داده می شود. بال هایی که برای این گیت طراحی شده اند جنسی از شیشه یا پلکسی دارند. گیت های دو لنگه لولایی نسبت به گیت های باله ای و اسلایدینگ فضای بیشتری را از لحاظ طولی به خود اختصاص می دهند.

میله ای

برای اینکه گیت پس از هر بار چرخش برای نفر بعد نیز آماده باشد، سه بازوی فلزی با زاویه 120 درجه نسبت به یکدیگر طراحی شده تا پس از هر بار تردد 120 درجه بچرخند. در مکان هایی که رفت و آمد بسیار زیاد است گیت های میله ای بیشترین کاربرد را دارند؛ زیرا تنها در این گیت ها عبور همزمان دو نفر در هر بار تردد ممکن شده است. استهلاک این سیستم بسیار پایین بوده و این دیگر تمایز آن با دیگر گیت ها است. علاوه بر این ها این گیت ها دو نوع اتوماتیک و غیر اتوماتیک دارند.

اسلایدینگ

عملکرد این گیت به صورت کشویی است و در حین باز شدن به طرف بالا حرکت می کند. بنابراین فضای کمتری را اشغال می کند. همانند گیت لولایی، اسلایدینگ نیز بال هایی از جنس پلکسی یا شیشه دارد. این گیت با کمک از دو سنسور موجود در قسمت ورودی و خروجی کار کرده و عبور افراد را تشخیص می دهد.

باله ای

دو باله این گیت از جنس شیشه یا پلاستیک ساخته شده اند که عملکردی به صورت دورانی دارند و به این ترتیب مسیر عبور را باز و بسته می کنند. گیت باله ای نسبت به گیت اسلایدینگ کوچک تر است و فضای کمتری را به اشغال خود در می آورد.

گیت سوئینگ

این ابزار کنترل تردد در فروشگاه ها همان گیت لولایی اما از نوع تگ لنگه است که معمولا با گیت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین کاربرد آن در جهت عبور و مرور بلر و معلولین است. این گیت از یک نوع شیشه و یا لوله U شکل استیل ساخته شده است.

انواع گیت های فروشگاهی

چشمی

گیت چشمی یک راهروی نسبتا بلند دارد که در دو طرف این راهرو سنسورهای زیادی نصب شده است. این گیت ها در حالت عادی همیشه راه عبور را باز نگه می دارند. با ایم حال از امنیت آن کم نشده و اشخاص با استفاده از اکسس کنترل شناسایی شده و سپس وارد راهرو می شوند. بعد از آن هم از بین سنسورها می گذرند. سنسورها می توانند تعداد افراد را شناسایی کنند و اگر بیش از یک نفر را تشخیص دهند بوق هشدار را به صدا در می آورند. استهلاک در این گیت پایین است و بیشترین کاربرد را در اماکن خصوصی با تردد بالا دارد.

میله ای امنیتی

برای اینکه افراد غیر مجاز نتوانند به راحتی از روی گیت عبور کنند، ارتفاع این نوع از ابزارهای کنترل تردد در فروشگاه بلند است. بنابراین در مکان هایی با امنیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. گیت میله ای امنیتی انواع مختلف اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی دارد.

کابینی امنیتی

این گیت نیز همانند گیت میله ای امنیتی بلند است و به افراد غیر مجاز اجازه عبور نمی دهد . این گیت ها می توانند مشخصات فیزیکی افراد مانند وزن و حجم را کنترل کنند و به طور معمول به صورت کابینی ساخته می شوند.

گردان شیشه ای

سه شیشه در این گیت تعبیه شده که نسبت به یکدیگر زاویه 120 درجه دارند . بنابراین گیت 120 درجه می چرخد و هر بار به یک نفر اجازه عبور می دهد. به طور معمول هم در اماکن خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد.

جمع بندی

ابزارهای کنترل تردد درب اتوماتیک فروشگاهی طراحی شده اند تا امنیت کالاها و مشتریان حفظ شود. این ابزارها از اهمیت بالایی در یک تجارت موفق برخوردار هستند و اعتماد مشتریان را به دنبال دارند. علاوه بر این ها این ابزارها جذابیت محیط را افزایش داده و منجر به جذب مشتری می گردند.