IsfahanIsfahanTehranShiraz 9:300-17:30 0910 088 88 31 9:00-18:00 0910 088 88 32 10:00-17:30 0917 816 20 01
info [at] ParsonicDoor.com
استاندارد جهانی
ISO 9001
مورد اعتماد
۱۵,۰۰۰ مشتری
رتبه اول تولید درب اتوماتیک
در جلب رضایت مشتریان
تماس فوری

انواع اپراتور درب اتوماتیک کدام اند؟

درب اتوماتیک پارسونیک > وبلاگ > درب اتوماتیک > انواع اپراتور درب اتوماتیک کدام اند؟
انواع اپراتور درب اتوماتیک

اگر ساختمان چند واحدی مسکونی یا تجاری را مدیریت می کنید مطمئناً همیشه به دنبال راه کارهای جدید برای افزایش قیمت و توسعه ملک خود هستید. امروزه یکی از اصلی ترین امکاناتی که برای هر نوع ساختمان در نظر گرفته می شود درب های اتوماتیک به ویژه درب های شیشه ای است. یکی از اصلی ترین اجزای درب شیشه ای اپراتور است. مجموعه پارسونیک یکی از شرکت هایی است که با ارائه انواع خدمات در حوزه سازه های اتوماتیک مانند درب های شیشه ای به عنوان نامی آشنا شناخته می شود. اگر شما هم قصد نصب یک درب اتوماتیک را در سازة خود دارید و درباره نحوه عملکرد و انواع اپراتور درب اتوماتیک کنجکاو هستید مطالبی که امروز به آن ها می پردازیم مطمئناً به دردتان می خورد.

اجزای تشکیل دهنده اپراتور درب اتوماتیک

انواع اپراتور درب های برقی اجزای مختلفی دارند؛ مانند جعبه موتور قدرتمند که شتاب و سرعت بالای باز و بسته شدن درب های اتوماتیک از طریق آن کنترل می شود. موتورها در انواع اپراتور با ظرفیت باری در حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم عملکرد روان و کنترل شده ای را از خود نشان می دهند که افزایش کارایی درب را تا طولانی مدت تضمین خواهد کرد. اجزای دیگر انواع اپراتور درب اتوماتیک شامل:

  • باتری
  • درپوش انتهایی
  • کلید روشن و خاموش
  • ریل پایه
  • رابط ترمینال
  • قرقره و تسمه

مدل های مختلف اپراتور درب برقی

اپراتورهای به کار رفته در ساختمان درب های شیشه ای معمولاً در دو نوع اصلی وجود دارند که به کنترل باز و بسته شدن آن ها کمک می کنند. این دو نوع شامل اپراتورهای الکترومکانیکی و اپراتورهای الکتروهیدرولیکی هستند و نیاز شما به این نوع محصول تعیین می کند که کدام یک از انواع اپراتور درب اتوماتیک برایتان مناسب تر خواهد بود.

اپراتور الکترومکانیکی

این اپراتورها در صورتی استفاده می شوند که سیستم باز شونده به طور خودکار کار کند. این سیستم خودکار با فرمان موتوری که در درون اپراتور قرار دارد در باز و بسته شدن درب ها نقش دارد. این نوع اپراتورها معمولاً با حس گر بدون لمس یا فشاردادن یک دکمه و یا روش های دیگر فعال می شوند و موتور فرمان باز شدن درب ها را می دهد. اپراتورهای الکترومکانیکی اغلب در مکان های عمومی که ممکن است شرایط اضطراری مانند آتش سوزی رخ دهد کاربرد دارند تا از خطرات احتمالی و آشفتگی جلوگیری شود.

اپراتورهای الکتروهیدرولیکی

یکی دیگر از انواع اپراتور، اپراتور الکتروهیدرولیکی است. اصلی ترین ویژگی در این نوع دستی بودن آن است. به این معنی که درب در مواقعی که می خواهید استفاده کنید به صورت دستی باز می شود. این خصوصیت نیز وابسته به موتور مکانیکی اپراتور است که سیستمی هیدرولیکی دارد. به همین علت این نوع اپراتورها تنها در مواقع لزوم به صورت خودکار عمل خواهند کرد. اپراتورهای الکتروهیدرولیکی به خاطر دستی بودن خود بیشتر در مکان های کوچک تر مانند فروشگاه های مواد غذایی استفاده می شوند.

اپراتور درب اتوماتیک

انواع اپراتور درب اتوماتیک کدامند و چگونه کار می کنند؟

اپراتور های سنسوری: در این طرز کار برای راه اندازی اپراتور از سنسور ها، برای بسته و باز شدن درب اتوماتیک استفاده می شود و درب با نزدیک شدن عابر باز شده و با دور شدن وی بسته می شود این نوع اپراتور ساده ترین در نوع خود است.

کلید فشاری: در این گونه اپراتور، درب با فشار عابر به کلید کار گذاشته شده در جلوی درب، باز خواهد شد.

اپراتورهای فشاری: در این گونه اپراتور ها، شخص مورد نظر با وارد آوردن یک نیروی جزئی به درب و با همان اندازه نیرو باعث باز شدن درب به طور کامل خواهد شد که در اصطلاح به این فرآیند push and go گفته می شود.

اپراتورهای کنترل دسترسی: این نوع از اپراتورها، درب مورد نظر را تنها در زمانی که سیستم کنترل دسترسی، هویت شخص را بررسی کرد و مجاز بودن یا نبودن تردد وی را تشخیص داد عمل می کنند و درب را باز کرده و در صورت عدم تشخیص هویت از باز شدن درب جلوگیری می نمایند. در صورت نیاز به امنیت بالاتر، اجرای این سیستم برای ایجاد کنترل بیشتر و بهینه تر توصیه می شود.

سخن پایانی

با تمام این حرف ها اگر هنوز نمی دانید از انواع اپراتور درب اتوماتیک کدام یک برای شما مناسب تر است توصیه ما به شما این است که با نمایندگان فروش مجموعه پارسونیک تماس گرفته تا با گرفتن راهنمایی های لازم بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. پس این فرصت را از دست ندهید!

[yasr_visitor_votes size=”small”]

Leave a Reply