IsfahanIsfahanTehranShiraz 9:300-17:30 0910 088 88 31 9:00-18:00 0910 088 88 32 10:00-17:30 0917 816 20 01
info [at] ParsonicDoor.com
استاندارد جهانی
ISO 9001
مورد اعتماد
۱۵,۰۰۰ مشتری
رتبه اول تولید درب اتوماتیک
در جلب رضایت مشتریان
تماس فوری

مشکلات رایج درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارسونیک > وبلاگ > درب اتوماتیک > مشکلات رایج درب اتوماتیک پارکینگ
مشکلات درب اتوماتیک پارکینگ

درب برقی پارکينگ به عنوان يکي از نيازهاي اصلي ساختمان و از جمله تجهيزاتي است که به شکل هوشمند و الکترونيکي عمل مي کند. در برخي مواقع سيستم هاي الکترونيکي در درهای پارکينگی دچار خرابي و مشکلاتي مي شوند. در اين مقاله شما را با مواردي که سبب ايجاد اين آسيب ها مي شوند، آشنا مي کنيم. شما مي توانيد در صورت بروز مشکلات درب اتوماتیک پارکینگ و رفع عيوب آن، با کارشناسان و متخصصين پارسونيک در ارتباط باشيد. اين کارشناسان علت آسيب وارده را در سريع ترين زمان پيدا کرده و نسبت به رفع عيوب اقدام مي کنند.

بررسي مشکلات درب اتوماتيک پارکينگ

از رايج ترين مشکلات درب پارکينگ که ممکن است با آن ها مواجه شويد عبارتند از:

اختلال در جک درب پارکينگ اتوماتيک

اصلي ترين قسمت درب اتوماتيک پارکينگ، جک درب است. مشکلاتي که ممکن است برای جک درب پارکینگ ايجاد شود به شرح زير هستند:

 • مشاهده آثار شکستگي در جک درب اتوماتيک.
 • شکستگي پايه هاي ابتدایی یا انتهایی جک که روی درب یا چهارچوب نصب است.
 • شکستگي شفت و گيربکس جک به دليل برخورد اتومبيل به درب پارکينگ.
 • شکستگی در محل مدار کنترل یا چشمی و فلاشر.
 • کاهش سطح روغن هیدرولیک درون جک ها و روغن ريزي آن ها که سبب صدا دادن جک درب اتوماتيک مي ¬شود.
 • باز شدن نصف و نیمه بازو های جک.
 • خرابی و بروز مشکل در خازن و استارتر جک.
 • قطع شدن و بروز مشکل در برق ورودی به جک و بروز مشکل در سيستم برقي جک.
 • عدم کارکرد خلاص کن جک در زمان قطع شدن جریان برق.

باز و بسته شدن خود به خود درب پارکینگ

عوامل مختلفي سبب باز و بسته شدن خود به خود درب هاي اتوماتيک پارکينگ مي شوند که مي توان به موارد زير اشاره نمود:

خراب شدن ريموت

ريموت يک ترانزیستور و فرستنده است که با ارسال پيام به سنسورهاي درب، سبب باز شدن آن مي شود و به دليل داشتن سيستم الکترونيکي کوچک و حساس ممکن با ضربديدگي يا نفوذ هر نوع رطوبتي دچار آسيب گردد و در نتيجه سبب عملکرد نامناسب و اختلال در باز و بسته شدن درب مي شود.

کد و فرکانس های مشابه

سيگنالي که از ريموت به درب پارکينگ وارد مي شود، کد خاصي و فرکانس مشخصي دارد. وجود سیستم هایي با فرکانس هاي یکسان سبب ايجاد اختلال در باز و بسته شدن درب مي شود.

 وجود اجسام مزاحم

درب اتوماتيک پارکينگ ها داراي سنسوري است که در نزديک زمين و جايي که درب بسته مي شود، قرار دارد. اين سنسور مسئول حفظ جان افراد بوده و مانع از وارد شدن خسارت به اجسامي است که در جلوي سنسور قرار مي گيرند. زماني که سنسور مانعي را احساس کند، عملکرد معکوس پيدا کرده و سبب باز و بسته شدن خود به خود درب پارکينگ مي شود.

بررسي مشکلات درب اتوماتيک پارکينگ

تراز نبودن سنسورهای ایمنی و چشمي ها

سنسورهاي ايمني در هر دو طرف درب اتوماتيک پارکينگ قرار دارند. اين سنسورها بايد هم تراز و روبروي هم قرار گرفته تا درب برقی پارکينگ بتواند عملکرد درستي داشته باشد. زماني که چشمي ها هم تراز نباشند و چيزي مانع اتصال نور آن ها شود و يا سنسورهاي سيگنالي به مرکز ارسال نکنند، مکانيزم معکوس فعال شده و سبب اختلال در باز و بسته شدن درب پارکينگ مي شود.

بروز مشکل در سیستم مرکزی

سيستم مرکزي داراي يک سري سيم کشي ها، فيوزها، برد و مدارها است. گاهي اوقات خراب شدن هر يک از اجزاي اين واحد کنترل از جمله خرابي سيم کشي يا فيوز، سبب جدا شدن برق از واحد موتور و اختلال در باز و بسته شدن درب اتوماتيک مي شود.

شکستن اسپرینگ ها

فنر شکسته يا اسپرينگ، قلب درب برقی پارکينگ است. اگر فنرها شکسته شده يا آسيب ببينند، در کارکرد درب برقی پارکينگ خلل وارد کرده و سبب باز و بسته شدن خود به خود درب مي شود.

درب پارکينگ بسته نمي شود

زماني که سوئیچ close-limit به درستي تنظيم نشده باشد يا چشمي هاي درب اتوماتيک به دلايل مختلفي آسيب ديده و بشکند، سبب مي شود درب برقی پارکينگ باز شده و ديگر بسته نشود.

درب اتوماتيک پارکینگ کاملاً باز نمی شود

باز شدن درب اتوماتیک به هماهنگی عوامل مختلفی بشرح زير بستگی داشته که ايجاد خلل در هر یک آن ها باعث باز نشدن کامل درب و عملکرد نامناسب آن می شود.

 • سوئیچ close-limit دور از واحد موتور درب اتوماتيک نصب شود.
 • تمام شدن باتری ریموت.
 • قطع شدن سیستم برق.
 • خراب شدن ریموت.
 • خراب شدن چشم الکترونیک

گیر کردن لنگه های درب برقی پارکینگ

اگر تنظيمات اوليه مناسب در زمان نصب درب اتوماتيک پارکينگ انجام نشود و بين حرکت لنگه هاي درب اختلاف زماني کمي باشد، سبب ايجاد مشکل در هنگام زمان باز و بسته شدن در دو لنگه درب مي شود.

مشکلات درب اتوماتیک پارکینگ در این مقاله بررسی شده و سعی شده راه حل های خوب در این زمینه ارائه شود.

سنسور های ضعیف، کنترل های ضعیف و بلا استفاده و سوئیچ های دیواری خراب از مشکلات رایج موجود در درب برقی پارکینگ هستند. مشکلات درب اتوماتیک پارکینگ معمولا به دلیل وجود قسمت های شکسته و یا نبود رسیدگی به موقع می باشد. بیشتر این مشکلات با تعویض قطعات خراب یا قدیمی بر طرف می شوند.

آن دسته از درب های اتوماتیک پارکینگ که سنسورهای خراب دارند معمولا نیازمند تنظیم مجدد و یا تعویض سنسور هستند. اگر چیزی بین سنسورها نباشد باید بتوانید چراغ سنسور را ببینید. اگر چراغی نمی بینید، پس سنسورها باید تعویض شوند. دقت داشته باشید که سنسورهای درب پارکینگ را برندهای خاصی می سازند.

کنترل این نوع از درب ها معمولا بعد از مدتی به دلیل باتری های ضعیف و یا سخت افزار شکسته، دچار مشکل و بلا استفاده می شوند. ریموت کنترل هایی که حتی بعد از تعویض باتری کار نمی کنند، نیاز به یک ریموت جدید دارند. برای حل این مشکل گزینه های دیگری هم وجود دارد برای مثال تعویض دستگاه گیرنده و یا اگر جایگزینی برای ریموت کنترل درب اتوماتیک شما پیدا نمی شود، باید از یک ریموت کنترل مادر استفاده کنید.

سوییچ های دیواری خراب از دیگر مشکلات رایج در درب پارکینگ است که در این حالت باید سوییچ و یا سیم ها را تعویض کنیم. بررسی سوییچ دیواری درب اتوماتیک به این صورت است که ابتدا سوییچ را از دیوار جدا می کنیم و سپس به صورت دستی سیم های سوییچ را به هم وصل کنیم. زمانی که سیم ها را به هم وصل می کنیم اگر سیم ها هم سالم باشند، باید سوئیچ را عوض کنیم.

جمع بندی

همانطور که در اين مقاله توضيح داديم درب اتوماتيک پارکينگ از جمله تجهيزات ساختماني است که مي بايست جهت جلوگيري از بروز خطرات ناگهاني، تمامي اجزاي آن به شکل هماهنگ و مرتبط با يکديگر عمل کنند. از مشکلات درب اتوماتیک پارکینگ به اختلال جک درب پارکينگ، اختلال در باز و بسته شدن درب پارکينگ اشاره نمود. شما مي توانيد به منظور نصب صحيح درب برقی و همچنين رفع مشکلات مرتبط با آن، با مشاوران و متخصصان پارسونيک در ارتباط باشيد.

[yasr_overall_rating]

Leave a Reply