مادون قرمز در درب های اتوماتیک

مادون-قرمز-درب-اتوماتیک

درب اتوماتیک

نحوه کارکرد سنسور مادون قرمز در درب اتوماتیک:

سنسور مادون قرمز در درب اتوماتیک را می توان با انجام یک سری تنظیمات ساده به سیستمی تبدیل کرد که با تصویر برداری از نحوه حرکت ها، به سمت درب اتوماتیک مورد نظر این حرکات ایجاد شده را با تداعی عکس العمل مناسب به خاطر سپرده و در موقع نیاز به آن ها واکنش متناسب نشان دهد. البته در صورت ایجاد تغییر در تصاویر به وجود آمده، سنسور مادون قرمز در درب اتوماتیک قادر است به سرعت با تغییرات جدید ایجاد شده مطابقت پیدا کند طرح گذشته را به فراموشی بسپارد و از الگوی ذهنی جدید برای انجام واکنش های متقابل استفاده کند. این سنسور به صورت عمده در کشورهای آمریکای شمالی تولید می شود.

مزایای استفاده از سنسور مادون قرمز در درب اتوماتیک عبارتند از:

• امکان ایجاد تصاویری بسیار فشرده و جمع و جور در آن ها تعبیه شده است.
• دقت در تنظیمات از مزایای استفاده از سنسور مادون قرمز در درب اتوماتیک است. شما به راحتی می توانید به انواع گزینه های تعبیه شده در منوی تنظیمات دسترسی پیدا کنید و با به وجود آوردن تغییرات دلخواه به تنظیم مورد نظر خود برسید و آن را ذخیره کنید .
• محدوده تشخیص سنسور مادون قرمز بسیار دقیق است و این سبب ایجاد عکس العمل درست و به جا در زمان مناسب است.

معایب استفاده از سنسور مادون قرمز در درب های اتوماتیک عبارتند از:

• در این سنسورها اشیاء ثابت قابل تشخیص نیستند که این خود از معایب آن ها می باشد.
• اختلاف دما اشیاء در این سنسورها غیر قابل تشخیص است که این مسئله باعث می شود نتواند قدرت تشخیص اجسام سرد و گرم را داشته باشد. به نحوی که حتی در صورتی که اختلافی جزئی بین زمینه و شی مورد نظر وجود داشته باشد، این گونه سنسور ها از دقت کمتری بهره خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *