امنیت درب های اتوماتیک

امنیت درب اتوماتیک

امنیت درب های اتوماتیک چگونه است؟

اغلب مردم نظرشان این است که درب های اتوماتیک برای آسایش ساخته شده و امنیت کمتری نسبت به درب های غیر اتوماتیک دارند و باید این نکته را گفت که نصب درب های اتوماتیک باید طبق اصول باشد و کلیه اصول ایمنی را نیز لحاظ کرد تا امنیت درب های اتوماتیک افزایش می یابد.

از طریق روش های دیگر نیز شما می توانید امنیت ساختمان خود را بالا ببرید. مانند استفاده از دوربین و دزدگیر که هزینه کمتری دارند.

امنیت درب اتوماتیک

حال به انواع درب های اتوماتیک می پردازیم.

درب های هیدرولیکی: این نوع درب اتوماتیک جزء نخستین درب های اتوماتیک است که دارای جک های قوی هیدرولیکی و استهلاک خیلی کم و تردد آن نیز بی نهایت می باشد.امنیت درب های هیدرولیکی بسیار است و در مقابل فشار مقاوم و همچنین اگر دارای قفل برقی باشد کسانی که ریموت نداشته باشند، نمی توانند از این نوع درب ها استفاده نمایند. همچنین دارای معایبی نیز می باشد مانند قیمت بالا و در هر فصل برای نگه داری نیاز به خدمات است .

درب اتوماتیک پنوماتیک: این نوع درب اتوماتیک در ایران بسیار استفاده می شد ولی رفته رفته کنار رفت. این درب از نیروی باد استفاده می شد، سبب به حرکت در آوردن پیستون های جک ها می شد و عمل باز و بسته شدن انجام می گردید.از نظر قیمت به صرفه و مونتاژ آن داخل ایران انجام می شد.

از معایب این نوع درب که باعث انقراض آن شد کمپرسور باد سر و صدای بالایی داشت و نیاز به سرویس ماهانه و نظارت مداوم بود و از نظر ایمنی ضعیف و شایان ذکر است که می توان از راه فلاشر که در بیرون ساختمان نصب می شود در را باز نمود. با روی کار آمدن درب های اکترومکانیکی که قیمت آن کمتر از پنوماتیک بود این درب رفته رفته از رده خارج شد.

درب های اتوماتیک الکترومکانیک: این نوع درب اتوماتیک طوری طراحی شده که نیاز به فشار باد و فشار روغن ندارد.

تنها با موتور کوچکی که در درون جک قرار گرفته نیروی خودش را به گیربکس می دهد تا با بالا بودن توان و قدرت ماردون جک را به گردش در بیاورد و آخر سر شفت جک به عقب و جلو با سرعت مناسب و استاندارد شده حرکت کند. از فواید این نوع درب اتوماتیک کوچکی سایز تابلو فرمان و عدم وابستگی بخش مکانیکی و الکترونیکی، از نظر ایمنی بالا است و با داشتن قفل برقی نفوذ پذیری را صفر نمود.

انعطاف پذیری و چک کردن آن در سال 2 بار می توان نام برد و معایب آن شامل استهلاک زیاد آن در برابر سیستم های هیدرولیکی و از نظر محدود بودن قدرت و اگر فشار زیاد باشد سیستم آسیب می بیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *