درباره سیستم کنترل تردد

درباره سیستم کنترل تردد

درباره سیستم کنترل تردد

سیستم کنترل تردد چیست؟

سیستم کنترل تردد یعنی مدیریت و کنترل تردد یا دستیابی به یک منبع و گرفتن سرویس از آن می باشد. همچنین این سیستم وظیفه اعلام خطر را نیز برعهده دارد. اعطا یا سلب مجوز دسترسی به منبع سرویس، شامل قفل و یا باز کردن درب ها و دنبال کردن مسیر ورود و خروج افراد می باشد که می تواند داخل یک ساختمان، یک محدوده یا طبقه از آن یا حتی تعدادی از ساختمان های وابسته به یک منطقه باشد.
همچنین می توان از همین سیستم کنترل تردد جهت مدیریت دسترسی به سایر سرویس های عمومی مانند خدمات عمومی، کاربردهای مالی و اعتباری، سیستم های حضور و غیاب و یا رستوران استفاده کرد.
اعلام خطر نیز در این مورد به معنای فرستادن اخطار از طرف مکان های حساسی است که قبلاً تعریف شده اند. به عنوان مثال طولانی شدن زمان باز ماندن درب می تواند یکی از چیزهایی است که باعث اعلام خطر و فرستادن پیام به اتاق کنترل می شود.
براساس صحبت های گفته شده سیستم کنترل تردد، سیستمی است که وظیفه مدیریت و کنترل تردد انسانی (یا خودرو) را در یک منطقه برعهده دارد. این سیستم با استفاده از مجموعه ای از سخت افزارها و یک نرم افزار هوشمند دارای قابلیت های زیر می باشد:
• کلیدهای الکترونیکی به سختی تکثیر می شوند.
در مواقعی که کلیدهای فیزیکی به راحتی کپی می شوند، کلیدهای الکترونیکی بسیار پیچیده و در اکثر موارد غیر قابل تکثیر می باشند. این باعث می شود که سازمان دارای محیط امن تری باشد. همچنین با تغییر کاربران یک بخش، دیگر مجبور به تغییر قفل آن بخش نخواهیم بود.

• کلیه ترددها ثبت و مانیتور می شوند.
با یک سیستم کنترل دسترسی شما قادرید تمامی رفت و آمدهای انجام شده در حیطه زیر پوشش را در هر زمان دلخواه بررسی کنید. این یک ابزار گرانبها برای رسیدگی و ردیابی عوامل یک خراب کاری احتمالی می باشد. همچنین می توان کارمندان را از نظر محدودیت تردد در بازه های زمانی مختلف گروهبندی کرد.


• قابل تنظیم برای هر کاربر
سیستم این قابلیت را به شما می دهد که سطح حلقه های دسترسی هر یک از کاربران را برای زمان های دلخواه تنظیم کنید.


• قفل های الکترونیکی می توانند از راه دور کنترل شوند.
اگر مجبور باشید قفل محدوده دور از دسترسی را کنترل کنید سیستم این توانایی را به شما می دهد از پایانه مرکزی به صورت کنترل از راه دور فرمان خود را اعمال کنید.

• سیستم به صورت هوشمند تخطی را هشدار می دهد.
اگر در هر جای از ناحیه زیر پوشش، خطایی مشاهده شود سیستم با اعلام هشدار مسئولین را آگاه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *