انواع اپراتور برای درب های نفررو

درب-اتوماتیک-نفررو

درب های نفر رو به درب های ورودی لابی ساختمان ها و درب های جدا کننده بخش های داخلی ساختمان اطلاق می شود. درب های نفر رو را می توان از دیدگاه موقعیت نصب به دو دسته داخلی (indoor) و خارجی (outdoor) تقسیم نمود. درب های نفر رو خارجی همان درب های عبور و مرور افراد می باشد که در فضای باز و در معرض باران و آفتاب نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند. منظور از درب های نفر رو داخلی، درب هایی می باشد که در فضای بسته و داخل ساختمان و به دور از تابش آفتاب و بارش باران قرار داشته باشند. از نظر نوع علمکرد نیز میتوان درب های نفر رو داخل ساختمان را به دو دسته لولایی و کشویی تقسیم نمود.

درب های اتوماتیک کشویی که به اپراتور شیشه ای معروف می باشند به صورت گسترده در ورودی ساختمان های اداری و تجاری مانند فروشگاه ها، بانک ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

درب-اتوماتیک-نفررو

علاوه بر مورد فوق اپراتورهای اتوماتیک برای درب های نفر رو داخلی لولایی نیز توسط برخی شرکت های بزرگ طراحی و ساخته شده است. درب های نفر رو لولایی اتوماتیک دارای مکانیزمی مشابه درب های اتوماتیک کشویی می باشند. برای صدور فرمان باز شدن در نوع از درب ها از رادارهای مادون قرمز و یا التراسونیک می توان استفاده نمود. همچنین می توان به کمک شاسی فرمان باز شدن و بسته شدن را صادر نمود. 

در این نوع اپراتورها معمولا موتور بالای درب نصب شده و نیروی موتور به کمک یک اهرم بندی به درب منتقل می شود. اهرم بندی مورد استفاده به دو دسته کشویی و مفصلی تقسیم می شود. برای درب های داخل باز شو از اهرم بندی کشویی و برای درب های بیرون بازشو از اهرم بندی مفصلی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *