IsfahanIsfahanTehranShiraz 9:300-17:30 0910 088 88 31 9:00-18:00 0910 088 88 32 10:00-17:30 0917 816 20 01
info [at] ParsonicDoor.com
استاندارد جهانی
ISO 9001
مورد اعتماد
۱۵,۰۰۰ مشتری
رتبه اول تولید درب اتوماتیک
در جلب رضایت مشتریان
تماس فوری

بررسی انواع فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک پارسونیک > وبلاگ > درب های اتوماتیک پارسونیک > بررسی انواع فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای

قابی که برای چارچوب درب انتخاب می شود تا شیشه درون آن فیکس شود، فریم درب شیشه ای است. فریم ها با هدف حفاظت از شیشه ها به ویژه در لبه کار گذاشته می شوند؛ زیرا لبه ها به ویژه در مکان های پرتردد در معرض خطر برخورد ناگهانی و شکستن قرار می گیرند. به همین دلیل است که از فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می کنند و باید طبق استانداردها طراحی و اجرا شود. هر خریداری نیز باید نوع فریم درب را شناسایی کند؛ زیرا که نوع آن در قیمت درب اتوماتیک تاثیرگذار خواهد بود. در این مقاله از پارسونیک می خواهیم انواع فریم برای این نوع درب اتوماتیک را به شما معرفی کنیم.

انواع فریم درب اتوماتیک شیشه ای

فریم درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟

فریم درب اتوماتیک شیشه ای، قابی است که باعث استحکام و زیبایی آن می‌شود و باز و بسته شدن درب را راحت می کند. انواع فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای با انواع مدل ها و رنگ ها نیز عرضه می شوند؛ این رنگ ها با محیط های مختلف هماهنگی و هارمونی خاصی برقرار می کنند. در بین رنگ های فریم، رنگ سفید بیشتر از سایرین مورد توجه قرار می گیرد و برای اماکن عمومی بسیار مناسب خواهد بود. فریم درب اتوماتیک شیشه ای در دهانه معمولی درب ها نیز استفاده می شود که باعث زیباتر شدن بیشتر دهانه های نصب شده می گردد. در واقع فریم ها وقتی در دهانه ای که کاملا در معرض دید است بر روی ریل قرار می گیرند، به چشم نوازی و زیبایی بیشتر کمک می کنند.

انواع فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای

فریم های درب اتوماتیک شیشه ای بر اساس کاربرد و شکلی که دارند، طبقه بندی می شوند. فریم آلومینیومی و استیل دو فریم برای این درب برقی هستند که کاربرد مختلفی دارند. بعد از آن، انواع فریم بر اساس اندازه گیری ها برش می خورند و با کمک سایر یراق آلات همچون فیکسچر و لاستیک دور شیشه فیکس می شوند. فریم های  پهن و باریک نیز یکی دیگر از انواع فریم هستند که از نظر شکل ظاهری متفاوت اند. در ادامه به بررسی بیشتر آن ها خواهیم پرداخت.

فریم آلومینیومی

جنس انتخاب شده برای این فریم باعث تنوع در رنگ های آن شده است؛ رنگ های سفید و مشکی، خاکستری، قرمز سیر، آبی، سبز، قهوه ای و … با طیف رنگی روشن تا تیره از تنوع رنگ های فریم آلومینیومی هستند. این فریم بازیافتی و ضایعاتی نبوده تا با استحکام بسیار زیاد از دوام بالایی برخوردار باشد. عمر طولانی فریم آلومینیومی باعث شده تا نسبت به فریم استیل در جایگاه بهتری در بازار فروش قرار بگیرند. علاوه بر این از مرغوب ترین آلیاژهای آلومینیومی با اینچ بالای 10 در نوع آلومینیومی استفاده می شود که به قاب چارچوب استحکام و مقاومت بخشیده و آن را زیبا جلوه می دهند. برای شستشو دادن این فریم ها از مواد نانو و سپس مواد الکترواستاتیک استفاده می شود تا بر زیبایی و استحکام آن ها افزوده شود.

فریم آلومینیومی

فریم استیل

فریم استیل، در تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای ساختاری بسیار ظریف و زیبا دارد. همچنین همانند فریم آلومینیومی دارای رنگ های متفاوتی است تا بتواند با اطراف خود هماهنگی و هارمونی زیبایی را به وجود آورد. از آن جایی که بر روی این فریم یک لایه استیل قرار می گیرد از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

فریم استیل

انواع فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای از نظر شکل

در درب اتوماتیک شیشه ای برای حفاظت و جلوگیری از شکسته شدن شیشه ها از کاور مقاوم استفاده می شود. این کاورها با توجه به نوع کاربری و درب، نصب و اجرا می شوند و بر اساس نوع و وزن شیشه به دو شکل باریک و پهن دیده خواهند شد.

فریم باریک

فریم هایی که عرض 3.5 سانتی متر و کفی 6 سانتی متری دارند، فریم باریک هستند که برای شیشه هایی با ضخامت و وزن کم استفاده می شوند و توانایی تحمل شیشه هایی با ضخامت 8 میلی به بالا را نخواهند داشت. بنابراين فریم باریک، در این نوع درب های اتوماتیک فریم لس و درب های شیشه ای با طرح اتوماتیک دیده می شود. علاوه بر این ها در درب شیشه ای معمولی که شیشه ها کمتر از 100 کیلوگرم وزن داشته باشند نیز از فریم باریک استفاده می کنند.

فریم باریک

فریم پهن

هنگامی که شیشه های به کار رفته در درب های اتوماتیک وزن بالایی داشته باشند، از فریم های پهن با اندازه 6 سانتی متر و کفی 8 سانتی متری استفاده می شود. از آن جایی که این فریم می تواند وزن سنگین شیشه ها را تحمل کند، از استحکام بالایی برخوردار است. به طور کلی برای طراحی این فریم به استحکام بالای آن اهمیت زیادی داده شده و یکی از فاکتورهایی است که هنگام ساخت در نظر گرفته می شود. وزن درب ها با فریم پهن متفاوت خواهد بود و در یک درب معمولی وزن آن به 100 کیلوگرم می رسد. با این حال اگر درب به صورت سفارشی ساخته شود، حتی ممکن است وزن بیشتری هم داشته باشد. بنابراین دقت به وزن شیشه ها در هنگام طراحی و ساخت درب با فریم پهن از اهمیت بالایی برخوردار است.

فریم پهن

انواع فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای از نظر کاربرد

فریم ها از لحاظ محل به کارگیری و کاربردی که دارند، به صورت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند:

 • یک فریم که در کنار و بغل درب شیشه ای نصب می گردد ابعاد 2.5 تا 6 سانتی متر دارد.
 • فریمی که در کف درب اتوماتیک شیشه ای قرار می گیرد و کفی نام دارد، دارای ابعاد 6، 7.5، 8 و 10 سانتی متر است.
 • فریمی که در درزهای درب مورد استفاده قرار می گیرد از نوع فریم های u شکل است.
 • فریم درپوش
 • فریم کاور

مزیت های فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای

برای ساخت درب های اتوماتیک شیشه ای از شیشه های سکوریت استفاده می شود و باید از این شیشه ها در برابر شکستن محافظت کرد؛ به ویژه در لبه ها که احتمال شکستن شیشه چند برابر خواهد شد. این اهمیت در مکان های پرتردد مانند بیمارستان ها و مراکز تجاری بیشتر نمایان می شود؛ زیرا که شیشه ها ممکن است به صورت اتفاقی یا سهوی بشکنند و درب کارایی خود را از دست بدهد. با توجه به ویژگی های زیر می توان از فریم برای حفاظت از شیشه های این درب ها استفاده کرد:

 • با فیکس شدن شیشه ها درون فریم احتمال رد و بدل شدن گرما و سرما با محیط بسیار کاهش می یابد و این چنین است که از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می شود.
 • درب ها با صدای بسیار پایین حرکت می کنند و مزاحمتی را برای دیگران به وجود نمی آورند.
 • فریم در درب اتوماتیک شیشه ای باعث افزایش سرعت باز و بسته شدن آن می شود.
 • با استفاده از فریم درب به استفاده از برق نیازی نخواهد بود و به این ترتیب است که در مصرف برق صرفه جویی می کند.
 • با استفاده از فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای زیبایی و جذابیت به درب ها اضافه می شود.
 • بدون اینکه نیاز به وسیله و هزینه های خاصی باشد فریم بر روی درب اتوماتیک شیشه ای نصب می گردد.
 • امنیت درب با کمک فریم ها افزایش پیدا می کند.

جمع بندی

یکی از انواع درب های اتوماتیک، درب اتوماتیک شیشه ای است که در آن‌ها حفاظت از شیشه ها، به ویژه در مکان های شلوغ مانند بیمارستان ها و مراکز عمومی و … از اهمیت بالایی برخوردار است. انواع فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای می توانند از شیشه ها به نحو احسن حفاظت کنند. با توجه به شکل و کاربردی که درب دارد انواع مختلفی برای فریم ها در نظر گرفته شده است.