IsfahanIsfahanTehranShiraz 9:300-17:30 0910 088 88 31 9:00-18:00 0910 088 88 32 10:00-17:30 0917 816 20 01
info [at] ParsonicDoor.com
استاندارد جهانی
ISO 9001
مورد اعتماد
۱۵,۰۰۰ مشتری
رتبه اول تولید درب اتوماتیک
در جلب رضایت مشتریان
تماس فوری

چگونه امنیت درب های اتوماتیک را افزایش دهیم؟

درب اتوماتیک پارسونیک > وبلاگ > درب اتوماتیک > چگونه امنیت درب های اتوماتیک را افزایش دهیم؟

سیستم های درب اتوماتیک برای افزایش امنیت و بدون وقفه باز و بسته شدن طراحی شده اند. آن ها نه تنها دسترسی کنترل شده به هر ساختمانی را ارائه می دهند، بلکه زندگی افرادی را که از آن ها استفاده می کنند نیز بهبود می بخشند. علاوه بر این، درب های اتوماتیک از نظر زیبایی نمای ساختمان مورد توجه بوده و برای همه اعضای جامعه، به ویژه برای معلولان بی خطر هستند. همچنین مؤلفه هایی وجود دارند که می توان با استفاده از آن ها امنیت درب های اتوماتیک را افزایش داد و در این مقاله از پارسونیک به بررسی آن ها می پردازیم.

بهره بردن از طراحی و نصب برای افزایش امنیت

بر اساس دستورالعمل های خاطر نشان شده، در روند تولید هر درب اتوماتیک باید الزامات مقررات و ایمنی رعایت شده و هنگام نصب نیز به آن ها توجه شود. به طور مثال، تولیدکنندگان برای شناسایی خطرات و سایر موارد مرتبط، باید تدابیر حفاظتی مختلفی را در نظر بگیرند و ارزیابی مناسبی نسبت به این موضوع داشته باشند. همچنین امکان بررسی مؤلفه ها با هدف محافظت از کاربران در برابر آسیب های مختلف را فراهم می کنند.
شایان ذکر است، این استانداردها نه تنها توسط طراحان، تأمین کنندگان و نصب کنندگان، بلکه توسط صاحبان اموال و ساکنین نیز باید در نظر گرفته شوند؛ به این معنی که افراد باید هنگام نصب نیز، به درستی درب اتوماتیک را نصب کرده و از آن استفاده کنند و یا اگر قادر نیستند به درستی درب را نصب کرده از کارشناسان مجرب پارسونیک نیز کمک بگیرند. در نهایت توصیه می شود که هنگام نصب نیز افراد مواردی را انجام دهند که در بخش زیر به آن ها می پردازیم:

  • هنگام وجود مشکل با تولید کنندگان و یا توزیع کنندگان ارتباط برقرار کنند و در صورت لزوم از متخصصان مشاوره بگیرند.
  • اقدامات ایمنی مناسب با در نظر گرفتن خطرات احتمالی باید انتخاب شوند.
  • زمان نصب با توجه به استانداردهای موجود، درها باید در محلی قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که قابل رویت هستند و فضای کافی برای باز و بسته شدن دارند، همچنین برای افزایش امنیت بهتر است در کف های شیب دار نصب نشوند.

واضح است که فاکتورهای بررسی شده مختص نصب درب های اتوماتیک خواهند بود؛ اما الزام کلی این است که درب های اتوماتیک به گونه ای طراحی شوند که از خطرات ناشی از خرد شدن، ضربه و کشش در طول چرخه های باز و بسته شدن جلوگیری شود.

امنیت درب اتوماتیک

استفاده و نگهداری بهینه برای افزایش امنیت درب های اتوماتیک

توصیه می شود که نصب و راه اندازی درب های اتوماتیک باید «توسط یک فرد یا تکنسین نصب حرفه ای انجام شود» و «کلیه عملکردها و سیستم های ایمنی باید مطابق با استانداردها باشند». این پروسه می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • در نظر گرفتن شیوه حرکتی و محدودیت های استفاده
  • توجه به علائم هشداردهنده
  • شرایط محیطی و هشدارهای مرتبط

درها و وسایل مربوطه به نگهداری و ارزیابی هر چند وقت یک بار نیاز دارند. درواقع بررسی عملکرد صحیح دستگاه ها حداقل یک بار در سال توسط تکنسین های مجربی مانند کارشناسان مجرب پارسونیک باید انجام شود تا هم عمر درب ها افزایش یابد و هم خیال ساکنین از امنیت آن راحت شود.

استفاده از سنسور تشخیص حرکت برای بالا بردن امنیت درب اتوماتیک

بهره بردن از سنسورهای تشخیص حرکت یکی از راه هایی است که به شما در افزایش امنیت درب های اتوماتیک کمک شایانی خواهد کرد. این سنسورها در تشخیص موانع عملکرد خوبی خواهند داشت و به کاهش ریسک و خطرات موجود هنگام باز و بسته شدن خاتمه می دهند؛ البته ارزیابی شیوه عملکرد آن ها نیز هنگام نصب توصیه می شود.
اگر سیستم درب اتوماتیک شما از این نوع سنسور استفاده می کند، می توانید آن را با قدم زدن به سمت در با سرعت ها و زوایای مختلف آزمایش کنید. در چنین شرایطی درب باید به آرامی باز شده و بدون ضربه متوقف شود. اگر درب اتوماتیک شما به دو طرف باز می شود شما باید این روند را برای هر دو طرف تکرار کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی کار می کند. لازم به ذکر است هنگامی که از منطقه حسگر خارج شدید، درب باید برای مدت کوتاهی باز بماند و سپس به آرامی بسته شود.

بهره گیری از دوربین مدار بسته برای افزایش امنیت درب

یکی از راهکارهای مورد توجه، استفاده از دوربین های مدار بسته است. به کمک دوربین ها شما می توانید بر مناطق اطراف درب خود تسلط کامل داشته باشید و یا در صورت وجود مشکل، عامل را هر چه سریع تر پیدا کنید. همچنین امکان سرقت در خانه هایی با دوربین مدار بسته کاهش می یابد که در نوع خود تأثیر بالایی در افزایش امنیت خانه شما خواهد داشت؛ چراکه سارقین ترجیح می دهند ساختمان هایی را انتخاب کنند که امنیت پایینی داشته و قابل ردیابی نباشند.

جمع بندی

همان طور که توضیح داده شد روندهای مختلفی برای افزایش امنیت درب های اتوماتیک وجود دارد؛ اما مهم ترین عامل در هر روندی کمک گرفتن از تکنسین های متخصص در این حوزه است. از این رو، علاوه بر بررسی های فاکتورهای گفته شده، توصیه می شود که حداقل سالی یک بار درب های اتوماتیک توسط یک تکنسین معتبر ارزیابی شوند و علائم هشداردهنده را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید هر چه زودتر توسط مشاورین مجرب مانند تکنسین های گروه معتبر پارسونیک مشکلات موجود را حل کرده و امنیت درب خود را بالا ببرید.

[yasr_overall_rating]

Leave a Reply