IsfahanIsfahanTehranShiraz 9:300-17:30 0910 088 88 31 9:00-18:00 0910 088 88 32 10:00-17:30 0917 816 20 01
info [at] ParsonicDoor.com
استاندارد جهانی
ISO 9001
مورد اعتماد
۱۵,۰۰۰ مشتری
رتبه اول تولید درب اتوماتیک
در جلب رضایت مشتریان
تماس فوری

معرفی انواع تیغه درب های کرکره برقی

درب اتوماتیک پارسونیک > وبلاگ > درب های اتوماتیک پارسونیک > معرفی انواع تیغه درب های کرکره برقی

درب های اتوماتیک کرکره ای با ویژگی های کارآمد جایگاه ویژه ای را در بین سازندگان ساختمان های تجاری، مسکونی و اداری پیدا کرده اند. بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای بسیاری از درب های معمولی، درب اتوماتیک کرکره ای را جایگزین کنند. تیغه ها مهمترین اجزا در ساختار درب های کرکره ای هستند؛ زیرا بر ویژگی های مختلف درب و به ویژه امنیت آن تاثیر می گذارند. اهمیت این موضوع باعث شده است که انواع تیغه درب های کرکره برقی با طرح های متنوع، جنس های مختلف و رنگ های گوناگون تولید و به بازار عرضه شوند. با توجه به اهمیت تیغه ها بهتر است این انواع تیغه ها مورد بررسی قرار بگیرند.

انواع تیغه درب های کرکره برقی

تیغه درب اتوماتیک کرکره ای چیست؟

تمام بدنه درب کرکره برقی را تیغه ها تشکیل می دهند و به همین دلیل است که وجود و کیفیت این تیغه ها بسیار اهمیت دارد. کیفیتی که برای درب کرکره ای در نظر گرفته می شود، باعث شده تا تیغه ها در انواع مختلفی در بازار عرضه شوند و سپس با توجه به عملکرد درب مورد استفاده قرار بگیرند. این تیغه ها هستند که باعث می شوند درب بدون تلف کردن انرژی به راحتی باز و بسته شود؛ هم چنین به امنیت بالای آن کمک می کنند. علاوه بر این عاملی هستند که به زیبایی ساختمان اضافه می کنند و با معماری ها هماهنگی دارند.

انواع تیغه ها برای درب های کرکره برقی

تیغه ها برای این درب ها از نظر جنس به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که از این نظر، انواع تیغه درب های اتوماتیک کرکره ای عبارتند از:

تیغه آلومینیومی

بیشترین حجم از انواع تیغه درب های کرکره برقی، از جنس آلومینیوم هستند؛ به طوری که می توان گفت 90 درصد تیغه هایی که در بازار ديده و استفاده می شوند، در دسته آلومینیومی قرار می گیرند. دلایل مختلفی برای استفاده از تیغه آلومینیومی وجود دارد؛ وزن مناسب و سبک بودن آلومینیوم نسبت به سایر مواد، افزایش میزان عمر موتور درب کرکره، مقاومت در برابر محیط های گرم و سرد، داشتن خواص فیزیکی و مکانیکی ویژه و همچنین قیمت مناسب از دلایلی هستند که سازندگان را مجاب می کنند تا برای تیغه ها از آلومینیوم استفاده کنند.
اکستروژن فرایندی است که طی آن یک قطعه فلزی یا پلاستیکی تحت تاثیر فشار، از داخل قالبی با شکل خاص عبور کند و سطح مقطع آن کاهش می یابد که تیغه آلومینیومی با این روش تولید می شود. رنگ های ساده مثل سفید، قرمز و زرد و یا رنگ های خاص مانند رنگ چوپ برای این تیغه ها در نظر گرفته شده اند. در تیغه های آلومینیومی وجود پل هایی خاص، مقاومت و استحکام تیغه ها در برابر فشارهای وارده را چند برابر می کنند.

تیغه آلومینیومی از انواع تیغه درب های کرکره برقی

تیغه گالوانیزه

در سال های گذشته اگر اسم تیغه های گالوانیزه بیان می شد، همگان به یاد تیغه های بی کیفیتی می افتادند که توسط ماشین آلات نامناسب ساخته می شدند. با این حال امروزه تکنولوژی پیشرفت زیادی داشته و تیغه های گالوانیزه باکیفیتی تولید می شوند که سر و صدای بسیار کمی خواهند داشت. این تیغه ها یکی از انواع تیغه درب های اتوماتیک کرکره ای هستند که نسبت به تیغه های آلومینیومی استحکام و مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.
میزان کیفیت و ضخامت ورق، سیستم ایجاد مقطع تیغه ای شکل، کیفیت فوم و همچنین نوع رنگ باعث تفاوت بین تیغه های گالوانیزه می شوند. باید توجه داشت که نباید از این تیغه ها در محيط های مرطوب و شرجی استفاده کرد؛ زیرا ممکن است دچار زنگ زدگی شوند.

تیغه گالوانیزه

تیغه فولادی

تیغه های فولادی از دیگر انواع تیغه درب های کرکره برقی هستند که بر خلاف تیغه های آلومینیومی و گالوانیزه که به صورت دو جداره استفاده می شوند و به شکل تک جداره تولید و به بازار عرضه می گردند. ضخامت بالای ورقه ها است که به تولید تک جداره تیغه فولادی منجر می شود و حتی با وجود تک جداره ای بودن استحکام و مقاومت آن بسیار زیاد است. برجسته ترین ویژگی که تیغه های فولادی به درب کرکره ای می بخشند، ضد سرقت کردن آن ها است.

تیغه فولادی

تیغه رول گیتر

مقاطع میله ای فولادی، نوع دیگر از تیغه های درب اتوماتیک را تشکیل می دهند که تیغه رول گیتر نام دارد؛ این میله ها استحکام بالایی را برای انواع تیغه ها به وجود آورده اند. در ساختار تیغه رول گیتر، میله ها مشبک شده اند و امکان دید به فضای داخلی را فراهم کرده اند؛ در نتیجه برای مغازه دارانی که می خواهند حتی در صورت تعطیلی فضای داخل مغازه دیده شود، درب اتوماتیک کرکره ای با تیغه رول گیتر پیشنهاد می شود. وزن بالای تیغه رول گیتر باعث می شود استفاده از یک موتور با قدرت زیاد برای باز و بسته شدن آن ها نیاز باشد. این نوع درب ها با تیغه رول گیتر امنیت بالایی داشته و عبور نور از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن ها است.

تیغه رول گیتر

تیغه شفاف پلی کربنات (شیشه ای)

استفاده از پلی کربنات در ساخت انواع تیغه درب های اتوماتیک کرکره ای علاوه بر استحکام بخشیدن، باعث زیبایی و جذابیت این درب می شود. مقاومت ضربه، فشار، برش و حرارت از دیگر ویژگی های تیغه پلی کربنات است که کیفیت مناسبی را برای درب اتوماتیک کرکره ای به وجود می آورند. پلی کربنات در تیغه های درب کرکره ای به حدی مستحکم است که به عنوان دربی ضد گلوله شناخته می شود؛ به همین دلیل است که از این تیغه ها در ساخت درب هایی برای مکان های تجاری و دولتی مهم استفاده می شود. از مواد آنتی یو وی در داخل تیغه های شفاف استفاده می کنند تا رنگ آن ها به مرور زمان کدر نشوند؛ زیرا این تیغه ها ممکن است در برخورد با نور خورشید تغییر رنگ دهند.

جمع بندی

بدنه درب اتوماتیک کرکره ای را تیغه ها تشکیل می دهند که با ویژگی های خود ساختار درب را نیز مشخص می کنند. اینکه چه تجهیزاتی برای درب های کرکره برقی استفاده شود، به جنس تیغه ها بستگی دارد؛ بر همین اساس است که انواع تیغه درب های کرکره برقی به بازار عرضه و در درب ها استفاده می شوند.